Esimene lend

Veel natuke kannatust. Kõige suurem viga mida algajad teevad, on lennutamise reeglitega mitte tutvumine. Minu õnneks on lennutamisega seotud piirangute kohta piisavalt info, leiab seda nii Lennuameti, müüjate kui ka muidu fännide kodukatelt. Praegu ongi tegemist segase ajaga, kehtestatud on küll uus kord, mis puudutab nii drooni kui ka operaatori registreerimist ja eksami andmist, aga ülemineku aeg kestab 2021 aasta lõpuni. Ühesõnaga tegin enda jaoks kiire kokkuvõtte, et ma ei lenda keelatud alas, üle 120m ei roni ja seega võin minna proovilennule ja jätta muu bürokraatia vihmaste ilmade ajaks.

Kuna drooniga lendamisel üle inimeste lennata soovitav ei ole, siis sai välja lennuks valitud pärastlõuna kui enamus on tööl. Peale oma kasside ja naabri huski kedagi lähedusest ei olnud ja koduloomade kohta pole kehtestatud korras midagi öeldud. Kassid on nii väikesed, et nendele kukkuva drooniga pihta saamiseks peab olema snaiper ja koer kolis vastiku sumina eest kuuti ära.

Ja oleks siis olnud olnud hea ilm, et esimest korda oma masinaga lennata. Ei, tuult oli oma jagu ja ette ruttavalt võib öelda, et sain pidevalt hoiatusi, et tuul on liiga tugev ja koju pöördumise funktsioon ei tööta ning seda tuleb teha käsitsi. Aga kärsitus sai võitu ja lubasin endale, et kuna esimene kord kõrgele ja kaugele ei lenda, ehk siis ei juhtu midagi.

Nii, juhtpult sisselülitatud, järgmisena droon kah ja lendu!!!
Aga ei lenda sa kuhugi kui tiivikuid tööle ei saa. Khmm, start nupp peaks ju olema suur ja hüüdma, vajuta mind, aga ei ole teda kuskil. No jah tuli siis uuesti sukelduda juhendisse. Tuleb välja, et nuppu polegi, vaja hoopis juhtpuldi kange väänata ühekorraga sissepoole. Õnneks olin üksi kodus ja keegi minu saamatust ei märganud.
Teisel katsel ma ennast heidutada ei lasknud ja õhus ma olingi.


Esimese asjana sai proovitud milline on juhtpuldi tunnetus ja kuidas masin minu käske täidab. Täitsa reageeris. Otsustasin, et enne kui trenni hakkan tegema, uurin kuidas drooni koju saaks meelitada kui midagi peaks meie vahelises suhtluses selgusetuks jääma. Proovisin siis teda automaatselt koju sundida lendama, kohale jõudis, aga maanduda ei tahtnud. Sumises kurjalt ja ootas minult midagi. Jälle nina juhendisse uurima kuidas RTH töötab. Lihtne minu viga, selleks, et droon koju lennates ka maanduks, peab see tõusma startides vertikaalselt vähemalt 7m, et maapind salvestada.
Kui see sai selgeks, siis jäi esimese akuga veel aega, et katsetada kuidas drooni objektidele otsa lendamise kaitse töötab. Töötas küll, kadakat kartis kui kuradit, basseini kah ei olnud nõus maanduma, aga kasvuhoonega ma tal teemat arutada ei lubanud, sest see lendas liiga lähedale. Ilmselt olid klaaspinnad liiga puhtad, et nendes takistust leida. Samas jälle…. kui tahtsin vaadata elutoa aknast sisse, et olnud ta nõus väga lähedale minema. Imelik, aknad olid alles hiljuti puhtaks pestud.

Ja saigi aku tühjaks. 30 minutit möödus märkamatult.

Previous Post Next Post

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

et